Portale Randkowe

Portale Randkowe w Polsce

Lifestyle

Sztuka wyznaczania granic

Wyznaczanie granic do element naszego codziennego życia i socjalizacji w społeczeństwie. Wyznaczając granice informujemy otoczenie, gdzie jesteśmy my ze swoim zdaniem, oraz gdzie w tym wszystkim jest reszta społeczeństwa.

W związkach jest to bardzo istotne, ponieważ to granice tak naprawdę decydują o tym, czy jesteśmy osobami do siebie dobrze dopasowanymi. Jeśli nasze granice pokrywają się z obszarem, w którym druga osoba nie tylko czuje się komfortowo, ale jest w stanie być szczęśliwa, wtedy jest szansa, że z taką osobą zbudujemy wspólne życie.

Kiedy jednak przekraczamy nawzajem swoje granice lub powstrzymujemy się od niektórych decyzji i działań, mimo że mamy potrzebę wykraczania poza dotychczasowy schemat, samoistnie zachodzi proces niezadowolenia własnego i naszego partnera. Sęk w tym, że ten mechanizm będzie działał dopiero w chwili, kiedy zaczniemy odpowiednio definiować takie granice.

Socjalizacja i granice

Portal randkowy nie nauczy nas sztuki stawiania granic i nie nie pomogą tutaj w żaden specjalny sposób także randki internetowe. Jest to coś, czego powinniśmy się byli nauczyć w dzieciństwie i co jest jednym z fundamentów chociażby szkoły bezstresowego wychowania.

W takim podejściu pojawiają się zawsze granice tego, co jest obowiązkiem, normą czy zwyczajnie tego, co jest akceptowalne. Granice w takich sytuacjach są nieprzekraczalne i nie są elementem negocjacji. Tutaj nie pomoże płacz, prośby czy wymuszanie gniewem. Jeśli jednak w naszym życiu nie było wyraźnych granic, szczególnie w przypadku kiedy byliśmy jedynakami, którym wszystko było wolno w dzieciństwie, nasza sytuacja może być w związku bardzo niekomfortowa.

Skutek miękkich granic

Miękkie granice w związku powodują, że nasze zdanie staje się mało ważne, ponieważ wyrażenie niezadowolenia przez drugą osobę wystarcza byśmy takie granice przesunęli do punktu, w którym nam jest niewygodnie, ale partner jest zadowolony. Jest to poważny problem, jego skutkiem jest daleko idące przekształcenie naszej codzienności w sposób, który jest dla nas nie do zaakceptowania. W ten sposób zabijamy w sobie związek i stajemy się nieszczęśliwi.

Są oczywiście osoby, dla których granice niemal nie istnieją, są to zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Takie osoby czasami wydają się żyć tylko po to, by zadowolić swojego partnera lub partnerkę, ale niemal zawsze taki schemat odbywa się poprzez zrujnowanie jakiegokolwiek partnerstwa i realnego zrozumienia w związku. A bez tego związek z czasem się rozpada, bądź jedna ze stron nigdy nie zaznaje pełni szczęścia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *