Portale Randkowe

Portale Randkowe w Polsce

Poszukiwanie partnera

Związki za wszelką cenę to zawsze zły pomysł

Każdy potrzebuje ciepła i miłości. Nie jest wcale tak, że któraś płeć ma tu większe potrzeby. Kobiety po prostu trochę częściej o tym mówią i częściej też, na swoje nieszczęście potrafią podejmować nieodpowiednie decyzje związane właśnie z tymi potrzebami.

W przypadku portali randkowych i randek online na szczęście istnieją specjalne mechanizmy, które nie dają całkowitego bezpieczeństwa, ale chronią w dużej mierze przed skutkami pochopnych działań. Po przeniesieniu naszej znajomości do świata realnego wszystkie takie bariery jednak znikają. Miłość za wszelką cenę zawsze kończy się źle.

Chcielibyśmy kochać

Miłość to niestety takie uczucie, na które nie da się po prostu zdecydować. Nie można powiedzieć, że dwie czy trzy randki online nam się udały, a po opuszczeniu portalu randkowego spotkania także były przyzwoite. On był zainteresowany, cierpliwy, troskliwy. Ale nie było tutaj realnego uczucia. Takie znajomości bardzo często wynikają z potrzeby miłości i czasami nawet są formalizowane, ale to bardzo zła droga. Prowadzi ona do życia bez miłości i chociaż w takim życiu jest towarzystwo, zawsze odczuwa się realny problem.

Z tego typu związków warto rezygnować możliwie szybko, ponieważ ich kontynuowanie sprawia jedynie, że ból związany z zerwaniem jest silniejszy i trwa dłużej. Nie jest niestety tak, że związki bez miłości nie pozostawiają po sobie blizny. Z czasem można się nauczyć żyć bez ciągłej bliskości, w oczekiwaniu na pojawienie się prawdziwej miłości.

Tęsknota za miłością może być siłą napędową

Większość z nas przeżywa w młodości burzliwe związki. Kończą się one bardzo różnie. Nieraz pozostają po nich dzieci. Niezależnie od tego, czy para była dobrana, miłość w nich niemal zawsze jest prawdziwa i bardzo silna. Po rozstaniu w duszy pojawia się wielka wyrwa, która zionie potrzebą jej wypełnienia. Jest to ważna i pożyteczna emocja, ponieważ bardzo często jest to jedyne lekarstwo na zgryzotę pojawiającą się w związku z bólem wywołanym rozbiciem rodziny lub po prostu utratą miłości.

Dla wielu osób, zwykle w wieku niedługo przed trzydziestką, pamięć pierwszej wielkiej miłości jest głównym elementem motywacyjnym dla poszukiwania nowego związku. Lepiej jest kochać i stracić niż nie kochać w ogóle, ale jak już poznało się smak miłości, trudno jest bez niej żyć. Gdyby nie ten fakt, wiele osób po pierwszych nieudanych próbach, zwłaszcza tych bardziej brzemiennych w skutki, mogłoby pozostawać same już na zawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *