Portale Randkowe

Portale Randkowe w Polsce

Randki w sieci

Pierwszy krok w serwisie randkowym

Każda osoba, która wchodzi na portal randkowy, widzi dokładnie to samo. Najpierw jest prośba o zalogowanie się, potem własny profil, a dopiero potem przechodzi się do listy użytkowników. Można ja spokojnie przefiltrować poprzez wiek, lokalizację i oczywiście płeć, ale samo odnalezienie ciekawego profilu jeszcze nie wystarczy. Co teraz?

Panowie mają łatwiej (przynajmniej w teorii)

Dla panów sytuacja jest bardzo prosta, bo jeśli znajdują na portalu randkowym profil kogoś, kto im się podoba, od razu piszą wiadomość i czekają na odpowiedź. Z reakcją na ich wiadomości bywa bardzo różnią, ale nie ma żadnych wątpliwości, że inicjatywa należy do nich i nie mają na co czekać.

Ryzyko porażki jest wkalkulowane w ich działania, więc boli też trochę mniej. Tym bardziej, że darmowe randki online są mało zobowiązujące, przez co samo zaproszenie do takiej randki jest jeszcze mniej ważne i ma mniejszy ciężar gatunkowy.

Od mężczyzny oczekuje się inicjatywy zawsze i wszędzie, chociaż jest on zazwyczaj bardzo mile zaskoczony, kiedy dostaje informacje od kobiet i proponowana jest mu randka internetowa. Wtedy czuje wręcz na sobie presję i wydaje mu się, że jest zobligowany do przyjęcia zaproszenia.

Panie głównie wyczekują

Sytuacja kobiet jest z jednej strony łatwiejsza, ponieważ to one powinny być obiektem zalotów. Mają się spokojnie rozsiąść i czekać na adoratorów. Jest to jednak nie do końca wygodna pozycja, ponieważ one też mogą korzystać z wyszukiwarek, odkrywać ciekawe profile i co potem?

No właśnie. W tradycyjnej sytuacji mogą się co najwyżej głupio uśmiechać i czekać, aż mężczyzna to zauważy. W Internecie możliwości kobiety są jeszcze mniejsze, ale tylko ze względu na kulturowe tabu, które zabrania jej podejmowania inicjatywy.

Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by to kobieta wykonała pierwszy krok i pomimo tego, że wciąż jeszcze takie zachowanie może się wydawać nietypowe, wiąże się ono z naprawdę wysokim prawdopodobieństwem sukcesu.

Wystarczy tylko przypomnieć sobie poprzedni akapit – mężczyźni bardzo lubią, kiedy to oni są w centrum uwagi, ponieważ jest to dla nich nietypowe i wyjątkowe. Łechce to ich ego i sprawia, że kobiety mają dużo większą szansę na pozytywną odpowiedź na swoje wiadomości niż mężczyźni.

Inicjatywa głównie w rękach panów

Niezależnie od powyższych twierdzeń, to zazwyczaj na mężczyźnie ciąży obowiązek nadawania tempa znajomości, chociaż sprytna kobieta jest w stanie prowadzić w tej kwestii mężczyznę po swojemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *