Portale Randkowe

Portale Randkowe w Polsce

Lifestyle

Co to jest odrzucenie?

Odrzucenie na pewno nie jest tematem przyjemnym, ale warto jest go podjąć w kontekście poszukiwania znajomości i być może też miłości przez Internet. Odrzucenie na pewno nas spotka, więc znacznie lepszym pomysłem od uciekania, jest nauka radzenia sobie z nim w konstruktywny sposób.

Czym jest odrzucenie?

Na sam początek trzeba sobie jasno powiedzieć, czym jest odrzucenie, bo i na tym polu może być problem.

Przykłady odrzucenia:

  • Nie chcę już z Tobą rozmawiać;
  • Nie, dziękuję, nie spotkam się z Tobą, bo… mam inne plany, umówiłam się z koleżanką itp.;
  • Wybacz, ale spotykam się z kimś innym;
  • Spadaj na drzewo.

Odrzuceniem nie jest z kolei:

  • Brak odpowiedzi na wysłaną wiadomość;
  • Przemilczenie dowcipu;
  • Spotykanie się online na randkach internetowych równocześnie z innymi osobami;
  • Oznajmienie, że na spotkanie jest jeszcze za wcześnie.

Poczucie odrzucenia

We wszystkich powyższych sytuacjach, zarówno w czasie randki online, jak i tej tradycyjnej, poczujemy się odrzuceni. Poczucie odrzucenia i odrzucenie to jednak dwie zupełnie inne kwestie.

W pierwszej grupie sytuacji mamy do czynienia z bardziej lub mniej ceremonialną odmową, która nie pozostawia już żadnego pola manewru. Ktoś nas nie chce i tyle. To boli. W drugiej grupie przykładów nie ma jednak niczego, co powinno nas zaboleć. Są to raczej nieporozumienia, które warto wyjaśnić.

Co poszło nie tak?

Nasze serce odrzucenie odczuwa tym mocniej, im bardziej jesteśmy kimś zainteresowani. Nie bez znaczenia jest też nasza samoocena, ponieważ jeśli nie czujemy się dobrze sami ze sobą, na pewno każda drobna porażka będzie przez nas wyolbrzymiana do granic możliwości, daleko poza ramy rozsądku.

Musimy zdać sobie sprawę, że nigdy nie będziemy się we wszystkim zgadzać z drugą osoba, na pewno nie będziemy szli tym samym tempem w związek, a nawet nie każdy dowcip opowiedziany na randce wyda się drugiej osobie śmieszny. Ba, nie każda randka musi się udać i nie będzie to wcale końcem świata.

Bardzo istotne jest też zrozumienie kontekstu znajomości. Osoby zaczynające przygodę na portalu randkowym często mają problem z przyjęciem faktu, iż początek każdej znajomości jest tutaj bardzo niezobowiązujący.

Każdy, kto nie chce marnować czasu, będzie pisał do kilku różnych osób i nie rzuci się od razu w ramiona monogamii. Chociażby dlatego, że część wiadomości zostanie bez odpowiedzi. I to nie z powodu ich odrzucenia, ale już chociażby dlatego, że ktoś nie logował się dawno na swoim profilu lub zaczyna poważniejszy związek i hurtowo ignoruje wszystkie nowe wiadomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *