Portale Randkowe

Portale Randkowe w Polsce

Życie Singla

Dlaczego nie próbujesz?

Portale randkowe są wypełnione osobami, które od dłuższego czasu nie podejmowały żadnych prób nawiązania damsko-męskich relacji oraz jakiegokolwiek kontaktu z płcią przeciwną. Chodzi zarówno o kobiety, jak i o mężczyzn. Powody tego są bardzo różne i chociaż część z nich to faktycznie skupienie się na karierze, brak czasu i ogólnie życie w sposób, który utrudnia znalezienie miejsca na związek, to trzeba pamiętać, że przecież ludzie w stałych związkach nie ograniczają się tylko do roli żony czy męża. Miłość i karierę można ze sobą pogodzić – to tylko wymówka. Co zatem jest barierą?

Niepotrzebne zdenerwowanie

Podejście do kobiety na ulicy i zaczęcie z nią rozmowy jest bardzo trudne. Można zamilknąć ze zdenerwowania czy spalić się ze wstydu. Kobieta jest w jeszcze gorszej sytuacji, ponieważ tabu kulturowe mówi nam, że to mężczyzna podchodzi do kobiety i inicjuje znajomość, a kobieta, pomijając różne zdalne zachęty, jest elementem biernym tej układanki.

W praktyce kobieta musi niemal biernie czekać, a kiedy tego nie robi, wystawia się na dodatkową dawkę negatywnych emocji. Portal randkowy jest miejscem, który takie uczucia eliminuje, ponieważ jego celem są randki internetowe, więc wszystkie osoby w nim zarejestrowane są tam właśnie po to, by się spotykać. Kobiety też, więc ich inicjatywa nikogo nie zdziwi. Na randkach internetowych uzyskujemy nowe status quo, tworzy się układ partnerski, który potem na pierwszym spotkaniu będzie ewoluował, ale na tym etapie jest bezpiecznie i przyjemnie.

Strach przed odrzuceniem

Dlaczego w ogóle denerwujemy się w czasie inicjowania spotkań? Boimy się tak naprawdę odrzucenia i to właśnie odrzucenie jest głównym powodem, dla którego nie próbujemy nawiązać żadnej relacji.

Zainicjowanie podrywu to wyjście ze swojej roli codziennej i otworzenie się, wystawienie na cios. Można zostać zignorowanym, wyśmianym, potraktowanym protekcjonalnie… Kobiety są tutaj równie mocno narażone, a często nawet bardziej, ponieważ to nie ich rolą w społeczeństwie jest podrywanie. To się oczywiście zmienia, ale dyskusja o tym, co być powinno, nie ma w tym miejscu większego sensu. Żyjemy tu i teraz.

Jedno odrzucenie, drugie odrzucenie, trzecie odrzucenie i już się traci chęci. Portale randkowe są pod tym względem dużo bezpieczniejsze, ponieważ tutaj odrzucenie jest często zwyczajnym zerwaniem się kontaktu, zjawiskiem bezosobowym, poniekąd naturalnym i neutralnym. Jeśli ktoś boi się przeżyć jeszcze raz odrzucenia, Internet jest naprawdę dobrym miejscem na próby nawiązywania kontaktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *