Portale Randkowe

Portale Randkowe w Polsce

Miłość i związek

Związki bez przyszłości

Na portalach randkowych spotykają się bardzo różni ludzie i częściej można się spodziewać, że randka internetowa będzie się odbywała z udziałem ludzi po przejściach niż takich, którzy nie mają żadnych doświadczeń w randkowaniu.

Czasami doświadczenia te, nawet jeśli w gruncie rzeczy negatywne, mogły być bardzo przyjemne i wspomina się je całkiem sympatycznie. Takie często są związki bez przyszłości.

Portale randkowe zwykle starają się przeciwdziałać ryzyku pojawiania takich związków i na przykład wszelkie mechanizmy dopasowania partnerskiego próbują minimalizować kojarzenie par nie rokujących dobrze na dłuższą metę. Nie da się jednak takiego zjawiska uniknąć całkowicie i dlatego warto dowiedzieć się, co to za związki.

Zupełnie inne oczekiwania

Największym problemem praktycznym jest to, że pary mają bardzo często różne oczekiwania w stosunku do tego, czym w zasadzie powinien być związek. Są osoby, które randkowy portal internetowy traktują bezpośrednio jako sposób na znalezienie drugiej połówki i traktują do w sposób bardzo dosłowny. Ich życia bardzo szybko dokładnie splatają się z życiami ich nowo poznanych partnerów i oczekują, że wspólne życie będzie bliską symbiozą.

Jeśli swoje ludzi jest dobranych i mają pod tym względem takie same oczekiwania, jest to jeden ze zdecydowanie najlepszych scenariuszy. Zazwyczaj jednak to się nie udaje. Efektem tego może być burzliwe zerwanie lub właśnie taki związek bez przyszłości.

W związkach bez przyszłości jedna strona oczekuje czegoś innego niż druga strona. Cały czas pozostaje między nimi dystans. Czasami jest to dystans emocjonalny, ponieważ jedna strona woli autonomię, a druga nieustannie liczy, że ostatnie bariery w końcu upadną. A nie upadną nigdy.

Kiedy indziej problemem jest to, że jedna strona chce klasycznej rodziny i dzieci, a drugiej stronie zawsze bardziej będzie odpowiadało mieszkanie w oddzielnych lokalach mieszkaniowych, nawet jeśli większość czasu przebywają razem w jednym z nich.

Osoby, które nie są wolne

Czasami zdarza się też nieprzyjemna sytuacja, w której jedna z osób jest zaangażowana w jeden związek, a rozpoczyna drugi. Ludzi nieszczęśliwych w związkach nie brakuje i zbudowanie nowego, szczęśliwego związku jest marzeniem wielu z nich. Nie oznacza jednak, że na taki krok się zdecydują, więc jeśli ktoś jest w pozycji osoby trzeciej w związku, nie ważne jak iluzorycznym, ale związek ten cały czas jakoś trwa, nie należy oczekiwać, że ten stan rzeczy się zmieni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *