Portale Randkowe

Portale Randkowe w Polsce

Miłość i związek

Czego nie robić na randkach internetowych?

Internet pełen jest porad odnośnie tego, co robić na randkach internetowych, by się udały i w jaki sposób w ogóle zaczynać randki internetowe. Znacznie rzadziej podejmowany jest jednak temat, czego nie należy robić w czasie internetowych randek. Z wyjątkiem rzeczy całkowicie oczywistych, które i tak rzadko komuś przychodzą do głowy. Wśród rzeczy, które mogą się wydawać całkiem dobrym pomysłem, sporo jest jednak zupełnie nietrafionych prób i podejść. Czego warto unikać?

Ten sam tekst do wszystkich

Wiele portali randkowych sugeruje nam, by równocześnie kontaktować się z dużą grupą kobiet lub mężczyzn według takiej logiki, że spora część tych osób nam w ogóle nie odpisze, a niemal cała reszta odpadnie po kilku pierwszych wiadomościach. W ten sposób chwilę po starcie będziemy mieli niewielką bazę osób do rozmowy. Samo w sobie jest to dość kontrowersyjne, ale ogólnie nie jest to metoda, którą trzeba potępiać. Często całkiem nieźle się sprawdza.

Problem pojawia się w chwili, kiedy chcemy sobie ułatwić życie i nieco zautomatyzować cały proces. Wysyłamy wtedy jeden tekst do wszystkich i czekamy na odpowiedź. Jest to bardzo zły pomysł już chociażby dlatego, że po takich tekstach często widać ich wtórność. Taki fakt bardzo skutecznie odrzuca. Co więcej, teksty uniwersalne to teksty słabe, ponieważ nie odnoszą się w żaden sposób do konkretnej osoby. Zmniejszamy nasze szanse na jakąkolwiek znajomość portalu randkowym.

Nie spiesz się z odpowiedzią

Wiele osób w czasie randek internetowych chce po prostu wymiany wiadomości, odpowiadając na nie jak najszybciej. Zwłaszcza jeśli druga osoba widnieje jako zalogowana. Jest to błąd, który pokazuje, że mamy za dużo czasu i nasza obsesja na punkcie drugiej osoby jest większa niż powinna być. Co innego gdy nawiąże się już dialog, wtedy kontynuacja rozmowy jest jak najbardziej właściwa.

Na klasyczne randki umawiaj się przez telefon

To się powoli zmienia, ale cały czas jeszcze warto na klasyczną randkę umawiać się przez telefon, a nie przez komunikator portalu randkowego. W ten sposób po prostu wzbudza się większe zaufanie i wiarygodność własnej osoby.

Unikaj komplementowania zdjęć

W samym w sobie komplementowaniu zdjęć  nie ma nic złego, ale tak jak w pisaniu tej samej wiadomości do wszystkich, powinniśmy podchodzić do siebie nawzajem w sposób maksymalnie zindywidualizowany. A powiedzenie czegoś sztamowego o zdjęciu to wbicie się w kolejny schemat, który został już powielony milion razy. Komplementowanie zdjęć to rozwiązanie, które ma praktyczny sens tylko na portalach oferujących szybkie przygody bądź opierających się na galeriach zdjęć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *